Niemożność odzyskania wierzytelności to bardzo poważny problem dotyczący zarówno osób prywatnych, jak i polskich przedsiębiorców. Przeciągające się rozmowy z dłużnikami mogą wywoływać frustrację, finansową niepewność i strach o byt własnej rodziny, a w biznesie prowadzić do kłopotów z regulowaniem własnych zobowiązań. Z tego powodu wiele osób decyduje się zlecić odzyskiwanie długów w zamian za prowizję. Czy to rozwiązanie się opłaca?

Skuteczne odzyskiwanie wierzytelności – zaufaj profesjonalistom

Wpis dłużnika na listę BIK czy wygrana sprawa w sądzie bardzo często napawają wierzycieli nadzieją, że wkrótce zobaczą pieniądze na swoich kontach. Niestety, bardzo często nie jest to wcale takie proste. Mimo że komornik podejmuje próby odzyskania długu, bardzo często jest to nieskuteczne, gdyż zadłużony zasłania się na przykład nieposiadaniem żadnego majątku. Z tego powodu powinniśmy jak najszybciej zwrócić się o wsparcie do firmy windykacyjnej. Doświadczeni specjaliści w zakresie odzyskiwania wierzytelności zajmowali się już wieloma sprawami podobnymi do Twojej i posiadają wypracowane taktyki postępowania w takich sytuacjach.

Prowizję zapłacisz dopiero w momencie, gdy Twój dług zostanie odzyskany!

Często wierzyciele nie decydują się przekazać swoich spraw profesjonalnym firmom windykacyjnym, gdyż obawiają się, że jest to bardzo drogie rozwiązanie, a nie ma pewności, że dług w ogóle zostanie odzyskany. Nic bardziej mylnego.  Zlecając odzyskanie wierzytelności firmie windykującej należności za prowizję, płacisz dopiero w momencie, gdy zadanie zostanie zrealizowane.

Odzyskujesz należności pomniejszone o ustalony wcześniej procent prowizji. Oznacza to, że jeżeli firmie windykacyjnej nie uda się odzyskać ani złotówki z Twojego długu, Ty nic nie zapłacisz. Firmy windykacyjne znają skuteczne metody postępowania i dysponują środkami, które nie są dostępne dla innych, dlatego też bardzo często wykazują się dużą skutecznością.

Najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy windykacyjnej możliwie jak najszybciej, gdyż na wczesnym etapie odzyskiwanie wierzytelności jest najskuteczniejsze. Warto jednak próbować walczyć również o starsze długi – nic. Najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy windykacyjnej możliwie jak najszybciej, gdyż na wczesnym etapie odzyskiwanie wierzytelności jest najskuteczniejsze. Warto jednak próbować walczyć również o starsze długi – nic nie ryzykujesz, a możesz odzyskać wszystkie swoje należności.