MONITORING NALEŻNOŚCI


 

O ile proces windykacji polega na odzyskaniu powstałego już zadłużenia, o tyle monitoring płatności ma na celu mobilizację kontrahentów do terminowych wpłat i obejmuje działania mające  takie regularne płatności egzekwować. Jest to usługa przeznaczona dla każdej firmy, zarówno niewielkiego przedsiębiorstwa, jak i wielkiej korporacji. Wystarczy wspomnieć, że z zatorami płatniczymi boryka się nawet 70% polskich przedsiębiorców.

Na skróty

 

Monitoring należności w Warszawie i innych miastach Polski – dla kogo?

Z usługi monitoringu płatności powinno skorzystać każde przedsiębiorstwo, któremu zależy na utrzymaniu stabilności i płynności finansowej, niezależnie od liczby wystawianych przez nie comiesięcznie faktur. Jest to jedna z najważniejszych kwestii zabezpieczających interesy firmy. Pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza transakcja może mieć wpływ na zachowanie płynności finansowej.

W przeciwieństwie do windykacji, monitoring finansowy firmy nie składa się z ciągłego, czasochłonnego procesu, a krótkich przypomnień dla klientów. Jest on szczególnie skuteczny zwłaszcza w przypadku niewielkich kwot, których nie opłaca się windykować, ponieważ koszta windykacji przekraczałyby wysokość dochodzonej kwoty. Monitoring należności ma również wartość dokumentacyjną – może mieć istotne znaczenie dla późniejszych działań windykacyjnych, w tym windykacji sądowej.

Oferujemy monitoring należności w Warszawie i okolicznych miejscowościach, ale nasze usługi dostępne są również na terenie innych miast wojewódzkich i nie tylko – możesz zlecić nam monitoring płatności w Katowicach, Lublinie, Wrocławiu i innych miastach Polski.

Jakie są korzyści z monitoringu należności?

Monitoring należności niesie ze sobą bardzo wiele oczywistych korzyści.

Główną zaletą jest znaczne zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Systematyczne przypominanie klientom o zbliżającym się lub przekroczonym terminie płatności stanowi motywację do uregulowania należności za wystawione faktury. Dodatkowo jasny i rzetelny przegląd tego, kto i jak długo zalega z płatnościami, pozwala podjąć odpowiednie kroki zmierzające do jak najszybszego odzyskania należności.

Im szybciej uzyskasz informację o powstającym zadłużeniu u Twojego kontrahenta, tym większa szansa na to, że środki uda się odzyskać, bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów i wszczynania działań windykacyjnych.

Zlecenie monitoringu należności zewnętrznej firmie windykacyjnej jest wielokrotnie bardziej opłacalne, niż uruchomienie specjalnie tym zajmującej się komórki we własnym przedsiębiorstwie. Płacąc za usługę dostarczaną przez zewnętrznego usługodawcę, nie musisz tworzyć dodatkowych miejsc pracy oraz wdrażać od zera systemu do zarządzania należnościami. Otrzymujesz kompleksową, zautomatyzowaną usługę dopasowaną do potrzeb zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Jak działa monitoring należności?

Monitoring należności, choć jest usługą kompleksową, działa na bardzo prostych zasadach. Ważne, by działania podjąć jak najwcześniej – najlepiej tuż przed upływem terminu spłaty danego zobowiązania.

Proces ten przebiega przede wszystkim cyfrowo – podejmowane są próby kontaktu z dłużnikiem za pomocą wiadomości e-mail, SMS, a także połączeń telefonicznych. Ten ostatni sposób komunikacji jest na ogół najbardziej efektywny – rozmowa telefoniczna i przedstawienie rzeczowych argumentów często prowadzi do uregulowania należności i zapobiega powstawaniu zaległości w płatnościach w kolejnych miesiącach współpracy.

Każdy klient korzystający z naszego systemu monitoringu płatności we Wrocławiu, Warszawie, Lublinie czy dowolnym innym mieście uzyskuje dostęp do swojego internetowego panelu, w którym może na bieżąco monitorować status poszczególnych płatności. W określonym terminie system automatycznie wysyła wiadomości do kontrahentów o zbliżającym się terminie płatności lub o jego przekroczeniu. Jeśli należność nie zostanie uregulowana w terminie, nasz pracownik w Twoim imieniu podejmie kontakt z kontrahentem, by dowiedzieć się, z czego wynikają trudności w uiszczeniu opłat za określone produkty lub usługi. Podejmie również negocjacje i ustali dalsze kroki postępowania zmierzające do jak najszybszego uregulowania zobowiązania. W przypadku pojawienia się zatorów płatniczych (zaległości za kilka kolejnych faktur) można podjąć decyzję o wdrożeniu kolejnych kroków zmierzających do windykacji należności.

Monitoring należności – opłaty

Nasza usługa dostępna jest w kilku różnych pakietach, dopasowanych do potrzeb klientów. Ich ceny są uzależnione od kilku różnych czynników – między innymi od liczby monitorowanych faktur, a także częstotliwości podejmowanych działań. Najtańszy pakiet obejmujący kompleksowy monitoring należności oferujemy w abonamencie wynoszącym zaledwie 300 złotych miesięcznie.

Jesteśmy gotowi do zmiany warunków pakietu i dostosowania ich do oczekiwań naszych klientów.

Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z usługi monitoringu płatności w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu i innych miastach Polski, zachęcamy do kontaktu. Indywidualnie przedstawimy cennik oraz ustalimy szczegóły dalszej współpracy.

name
Call Now Button