MONITORING PŁATNOŚCI

Aż 65% Przedsiębiorców boryka się z zatorami płatniczymi, a 50% faktur jest opłacanych po terminie (BIG InfoMonitor 04.2018).

Zatory płatnicze są wskazywane przed przedsiębiorców jako główny czynnik hamujący rozwój ich firmy. Mniej środków na działalność bieżącą to też mniej zasobów finansowych na inwestycje

 

Monitoring płatności pomaga naszym Klientom znacząco poprawić płynność i unikać problemów zanim one powstaną.

Regularne przypominanie o nadchodzących lub mijających terminach płatności działa mobilizująco na płatników i zmniejsza ryzyko występowania przeterminowanych należności.

 

Jakie są korzyści z monitoringu płatności?

 

Monitoring płatności generuje korzyści finansowe, operacyjne i wizerunkowe.

Główne wartości z monitoringu to:

 

  • Poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa i stabilność finansowa firmy
  • Oszczędność czasu dla menadżerów firmy i personelu
  • Obniżenie kosztów bieżącej obsługi klientów
  • Informacje o zaistniałych problemach z kontrahentami tj. braki faktur, reklamacje etc.
  • Lepsze planowanie wpływów gotówki
  • Niższe zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne
  • Zmniejszenie liczby należności do windykacji oraz do postępowań sądowych
  • Zdyscyplinowanie płatnicze odbiorców
  • Kompetentne zarządzanie wierzytelnościami,
  • Poprawa wizerunku firmy, jako partnera dbającego o swoje finanse.

 

Jak działamy?

W monitoringu płatności bardzo ważna jest systematyczność działań oraz stały kontakt z kontrahentami.

Warto pamiętać, że monitoring ma charakter prewencyjny i nie może mieć znamion windykacji. Odpowiednia częstotliwość oraz profesjonalna obsługa,  gwarantują skuteczny monitoring zachowując dobre relacje z kontrahentami.

Nasze procesy monitoringu oparte są na kontaktach telefonicznych, informacjach e-mail oraz masowych wysyłkach SMS. Dodatkowo oferujemy zamieszczenie na fakturach pieczęci prewencyjnej z informacją o obsłudze wierzytelności przez Straetus.

Kontakty telefoniczne są skutecznym przypomnieniem o nadchodzących terminach faktur oraz o krótkim przeterminowaniu. Podczas rozmów telefonicznych, pozyskujemy dodatkowo informacje o problemach do rozwiązania po stronie klienta, oraz o opóźnieniach w płatnościach które mogą powstać przy planowaniu wpływów do firmy.

Proces monitoringu płatności dopasowany jest do branży, segmentu klientów oraz procesów wewnętrznych klientów.

Prowadzimy monitoringi płatności pod naszą nazwą, oraz pod nazwą klienta.

Po obsłudze monitoringu, sprawy przekazywane są do działań windykacyjnych według ustalonych zasad z klientem.

 

Jakie są opłaty?

 

Monitoring płatności jest usługą rozliczaną w abonamencie miesięcznym.

Już od 200 zł netto miesięcznie możesz korzystać z monitoringu płatności, oraz naszej pieczęci prewencyjnej na Twoich fakturach. Ceny pakietów są uzależnione od ilości kontrahentów do obsługi oraz częstotliwości importów danych o fakturach od klienta.

Nie marnuj czasu na obsługę wierzytelności, powierz swoje należności ekspertom!

Jeżeli chcesz zamówić usługę:

zostaw swoje imię i nazwisko, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy

11 + 6 =

Monitoring płatności należności

 

Zatory płatnicze są dość powszechne w świecie biznesu, mogą się przydarzyć zarówno małym, jak i dużym firmom. Często ich powodem jest kiepska sytuacja finansowa, na przykład utrata kontraktów czy pogorszenie sytuacji gospodarczej. Ale niektóre firmy nie są skore do płacenia nawet pomimo posiadania odpowiednich środków, dlatego niejednokrotnie zachodzi potrzeba ich odpowiedniego zmotywowania. Jedną z ciekawszych, i co najważniejsze przydatnych usług związanych z należnościami jest ich monitoring. Zlecając taką usługę wyspecjalizowanej firmie, można zachować znacznie lepszą płynność finansową, unikając tak niebezpiecznych niekiedy problemów z płynnością. W niektórych przypadkach od tej płynności może zależeć nawet los przedsiębiorstwa, więc warto wcześniej się odpowiednio na taką sytuację zabezpieczyć. Monitoring płatności jest bardzo motywujący dla potencjalnych dłużników. Mają oni bowiem świadomość, że tym obszarem zajmują się specjaliści, i w razie jakiś problemów od razu zostaną podjęte wobec nich odpowiednie działania windykacyjne.

Monitorowanie spłaty długu

 

Wśród naszych usług znajdziecie Państwo profesjonalny monitoring płatności. Pozwalamy w ten sposób zachować płynność finansową i przede wszystkim unikać powstawania zaległości w płatnościach. Nasze działania to przede wszystkim regularne przypominanie o zbliżających się terminach płatności za faktury. Stosujemy w tym celu automatyczne przypomnienia sms oraz maile, jak również rozmowy telefoniczne. Na bieżąco monitorujemy stan należności naszych klientów, dzięki temu jesteśmy w stanie wychwycić wczesne sygnały o mogących się pojawić problemach i odpowiednio na nie zareagować. Nasze działania są dyskretne i zgodne z obowiązującym prawem, dzięki swojemu profesjonalizmowi zapewniamy uczucie bezpieczeństwa i pewności.

name