Negocjacje z dłużnikiem to bardzo stresujący i niekomfortowy moment również dla wierzyciela. Zanim wstąpisz na drogę sądową, by odzyskać należności, warto spróbować zakończyć spór polubownie. To rozwiązanie o wiele bardziej opłacalne dla obydwu stron i nie przekreśla szans na współpracę w przyszłości. Podpowiadamy, jak przygotować się do rozmowy z dłużnikiem i skutecznie prowadzić negocjacje.

Zasady, którymi warto się kierować przy negocjacjach z dłużnikiem

Rozmowy z dłużnikami to niestety przykra codzienność wielu przedsiębiorców. Wiele osób nie potrafi skutecznie negocjować z dłużnikami – kumulują złość i wyładowują ją na rozmówcy lub ustępują szantażowi emocjonalnemu i poddają się. Zawsze należy pamiętać, by rozmawiać z osobą decyzyjną w danej firmie, absolutnie nie warto tracić cennego czasu na utarczki słowne z sekretarką bez żadnej mocy decyzyjnej. Po drugie, warto starać się zachować zimne nerwy i zwracać do dłużnika z szacunkiem. Podstawą jednak będzie rzeczowość i konsekwencja, jasne stawianie warunków i ich egzekwowanie. Ustalenia zawsze warto przygotować w formie pisemnej. Warto jasno informować dłużnika, że w przypadku dalszego niewywiązywania się z postanowień sprawa zostanie w ostateczności zgłoszona na drogę sądową.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″ custom_padding__hover=”|||” custom_padding=”|||”][et_pb_text background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” _builder_version=”3.0.101″ background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Skorzystaj ze wsparcia renomowanej firmy windykacyjnej – odzyskiwanie długów za prowizję

Nawet znając i rozumiejąc wyżej wymienione zasady, nie każdy czuje się na siłach podjąć skuteczne negocjacje z dłużnikiem. Zawsze warto skorzystać z dodatkowego wsparcia doświadczonej firmy windykacyjnej. Doświadczeni specjaliści pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie i podejmą tylko te kroki, które im zlecisz. Może to oznaczać wyłącznie prowadzenie negocjacji w Twoim imieniu. Wiele osób, choć samodzielnie nie jest w stanie odzyskać długu, zwleka ze zwróceniem się do firmy windykacyjnej w obawie przed wysokimi kosztami. Taka postawa nie ma sensu – warto zlecić odzyskiwanie długów za prowizję, którą zapłacisz dopiero po pozytywnym zakończeniu sprawy.