Proces windykacyjny z reguły nie jest łatwy i może przysporzyć wierzycielom stresu i problemów. Skala zmartwień rośnie wtedy gdy dłużnik ukrywa się za granicą lub jest nim przedsiębiorstwo zarejestrowane poza Polską. Czy w takiej sytuacji Twoje pieniądze przepadną, czy jednak istnieją skuteczne sposoby na to, aby wyegzekwować spłatę należności? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji, aby nie stracić pieniędzy.

Czy jest szansa na odzyskanie długu od osoby przebywającej za granicą?

Jak najbardziej tak. Nawet jeżeli dłużnik za granicą unika spłaty swoich przeterminowanych zobowiązań finansowych, to wciąż można wdrożyć skuteczną procedurę windykacyjną. Oczywiście cały proces będzie nieco utrudniony, ponieważ przepisy i standardy dotyczące odzyskiwania długów zagranicznych mogą nieco się różnić od tych, które znamy z Polski. W związku z tym wierzyciel powinien dokładnie poznać przepisy kraju, w którym znajduje się dłużnik, a także mechanizmy, które są tam stosowane. W takich sytuacjach dochodzenie swoich praw na własną rękę może być utrudnione i czasochłonne. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest skorzystanie z usług renomowanej firmy windykacyjnej, realizującej windykację międzynarodową. Odpowiednie podejście i szybka reakcja sprawią, że wzrośnie szansa na odzyskanie takiego długu.

Dłużnik za granicą – co może wpłynąć na skuteczność windykacji?

Istnieje kilka czynników i zasad postępowania, które mogą zwiększyć skuteczność prowadzonego procesu windykacyjnego. Oczywiście należy rozpocząć odzyskiwanie należności tak szybko, jak to możliwe.

W sytuacji gdy normalny kontakt nie daje gwarancji spłaty zadłużenia, wdraża się procedurę windykacji polubownej.

Najbardziej istotnym elementem windykacji za granicą jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z dłużnikiem w celu ustalenia spłaty zadłużenia. Doświadczone firmy windykacyjne opierają się na sprawdzonych lokalnych partnerach w poszczególnych krajach, co gwarantuje najszybsze i najbardziej skuteczne dotarcie do dłużnika. Windykacja w kraju dłużnika, prowadzona przez lokalnych partnerów, znających prawo i rynek, przynosi najlepsze efekty. W trakcie działań polubownych prowadzonych na terenie kraju dłużnika windykatorzy pozyskają też cenne informacje o sytuacji finansowej oraz będą w stanie rzetelnie ocenić potencjał sprawy w przypadku skierowania jej na drogę sądową.

Dłużnik za granicą? Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów

Jeżeli nie chcesz, aby Twoje pieniądze przepadły w wyniku przebywania dłużnika za granicą, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy windykacyjnej. Próba odzyskania należności we własnym zakresie może być pracochłonna oraz kosztowna, jeżeli nie posiadasz wystarczającego doświadczenia lub zespołu do windykacji długów z zagranicy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest skupienie się na podstawowej działalności firmy i powierzenie swojego długu w ręce windykatorów. Posiadają oni niezbędne doświadczenie na danym rynku, a także wysoko rozwinięte kompetencje komunikacyjne, dzięki czemu wzrasta skuteczność technik stosowanych w ramach windykacji polubownej. Specjaliści tacy przeprowadzą proces od A do Z według z góry ustalonej formy rozliczenia. Obecnie można wynegocjować naprawdę atrakcyjne warunki współpracy z firmą windykacyjną.

Europejski Nakaz Zapłaty dla dłużnika za granicą

Jedną z instytucji wykorzystywanych w procesie ściągania zagranicznego długu jest Europejski Nakaz Zapłaty. To rozwiązanie transgraniczne, które wykorzystuje się zarówno w przypadku zadłużeń w sektorze handlowym, jak i prywatnym. Procedura Europejskiego Nakazu Zapłaty jest uproszczona i dzięki niej można uniknąć rozprawy sądowej zagranicą. Doświadczeni windykatorzy pokierują Cię w całym procesie, który obejmuje m.in. wypełnienie formularza, załączenie dokumentacji, a także rozpatrzenia zasadności wniosku przez sąd. Jeżeli przejdziesz przez to pozytywnie, to wystawiony zostanie ENZ. Wykorzystywany jest zarówno wobec dłużników zagranicznych, jak i Polaków przebywających za granicą.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przebywanie dłużników za granicą może powodować zaburzenia płynności finansowej firmy, a także wiele stresu. W związku z tym oferujemy nasze wsparcie w zakresie prowadzenia procesu windykacyjnego w takich przypadkach. Mamy odpowiednie przygotowanie do tego, aby reprezentować wierzycieli zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

Zadbamy o to, aby kompleksowo przeprowadzić cały proces. Wpłynie to na jego skrócenie oraz zwiększy szanse na odzyskanie długów zagranicznych. Eksperci naszej firmy windykacyjnej zadbają o to, aby uniknąć kosztownych błędów, które mogą sprawić, że Twoje pieniądze przepadną. Wybierając współpracę z nami, stawiasz na profesjonalizm i prowadzenie windykacji zgodnie ze standardami i przepisami danego kraju. Zadbamy o to, żebyś z dużą skutecznością odzyskał należności i spokój. Zapraszamy do kontaktu!