Wybuch pandemii koronawirusa zachwiał podstawami wielu przedsiębiorstw. Spadek zamówień, wstrzymywanie bądź przeciąganie płatności przez kontrahentów przy jednoczesnych wysokich kosztach doprowadziło część firm do bankructwa. Firmy, którym udało się utrzymać na rynku, muszą podejmować trudne decyzje, by zachować płynność finansową. Aby zwiększyć efektywność zarządzania firmą, warto skorzystać z usług konsultingowych.

W czym możemy pomóc?

W ramach profesjonalnej usługi konsultingowej doradzimy, jak zoptymalizować kapitał obrotowy, w jaki sposób zmniejszyć koszty i znaleźć środki na sfinansowanie bieżącej działalności. Firmy znajdujące się w poważnych tarapatach mogą potrzebować restrukturyzacji. Pomożemy przyjrzeć się warunkom współpracy z kontrahentami i klientami, tak by były jak najbardziej korzystne dla osiągnięcia celów biznesowych.

Jako biuro windykacyjne świadczymy pomoc przy odzyskiwaniu należności – efektywne pozyskiwanie środków może mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonowania firmy. Według badań przeprowadzonych przez Krajowy Rejestr Długów i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce w 2019 roku średni czas oczekiwania na zapłatę za wykonane usługi wydłużył się do ponad 4 miesięcy, a 9 na 10 firm przyznaje się do problemów z otrzymaniem należności. W dobie koronawirusa należy się spodziewać, że problemy te jeszcze wzrosną.

W jaki sposób działamy?

Najpierw musimy bardzo dobrze poznać przedsiębiorstwo. W tym celu umawiamy się na profesjonalny audyt, który pozwoli ocenić kluczowe aspekty działalności firmy. Następnie omawiamy wyniki analiz i rekomendujemy najlepsze, dopasowane specyficznie dla danego przypadku rozwiązania. W kolejnej fazie pomagamy we wdrażaniu uzgodnionych i zaakceptowanych zmian w organizacji. To co najważniejsze, to zaufanie, pełna otwartość i współdziałanie.

Koronawirus uderzył w wiele stabilnych dotąd biznesów, powodując zagrożenie dla ciągłości działania, utrzymania miejsc pracy oraz wypłacalności. Poczucie niepewności i zagrożenia oraz ryzyko bankructwa można skutecznie zmniejszyć, korzystając z kompleksowych usług konsultingowych, świadczonych przez profesjonalnych doradców.